פי גלילות הוא אי ענק שממוקם על שטח של 1600 דונם. פי גלילות הוא גשר  תחבורתי משמעותי לכל הכיוונים, הן מזרח מערב והן צפון ודרום שבמיקומו הנוכחי יחבר את חלקה המערבי  של רמת השרון לת"א ולים ומזרחית לו מאזורי מגרשי הטניס למחלף מורשה.

פרויקט גלילות מורכב משתי תכניות היושבות ברמת השרון מצפון ובתל אביב מדרום ומשתרע על שטח נרחב של כ 1600 דונם. כ-80% מהשטח הינו ברמת השרון, וכ-20% מהשטח הינו בתל אביב. השטח ממוקם בהמשך לרמת אביב, לכיוון רמת השרון, בין כביש 2 לכביש 20, ומדרום לכביש 5.

שטח התכנית משתרע על פני 2185 דונמים, מתוכם ר"ש 1870 דונם, ות"א – 315 דונם.

  פרוייקט גלילות – היסטוריה

תחילתו  של הפרויקט בתחילת שנות האלפיים עם ההבנה שמכלי הגז מהווים איום ממשי על חייהם של תושבי גוש דן והמשכו ביצירת פרויקט בעל חזון תכנוני של העיר ניו  יורק  – 12,000 יחידות דיור, פארק ענק לשירות המטרופלין, מערכת כבישים משוקעת, מרכז של תחנת רכבת, תעשיה נקייה – משרדי היי טק  ומגורים בבנייה רוויה של עד 30 קומות.

 פרויקט גלילות(רש/1/800)מצב תכנוני עדכני 

תשריט דרום גלילות רש/800

בצידה של רמת השרון, ההליך התכנוני מתקדם כאשר תכנית המתאר מפורטת (רש/1/800) הופקדה ב25/12/18 ונמצאת כיום  אחרי התנגדויות ולפני מתן תוקף. תכנית  המתאר המפורטת  מאפשרת בנייה של 9800 יחידות דיור לבנייה.

תשריט תא/2812

מכיוונה של תל אביב, תכנית המתאר המקומית המשלימה (לרש/800)  תא/ 2812 מאושרת משנת  2005 .

תא/2812  המפורטת שעתידה לאפשר תוספת של 3000 יחידות דיור  עדיין לא הגיעה לשלב הפקדה.

 

בתחומה של רמת השרון עמלים בימים אלו 4 משרדי תכנון  על הכנת 4 מתחמי התכנון בשטח הפרויקט של גלילות בצידו הצפוני. 

השלב בו כדאי לרכוש קרקע בגלילות

4 תכניות מפורטות אלו תיגזרנה מאישור תכנית המתאר והן נקראות גם : תכנית צפונית, תכנית מרכזית, תכנית דרומית וחלק נוסף המייעד את אזור התשתיות למרכז תפעולי לרכבת.

כל אחד משלושת המתחמים  הסחירים יקודם במקביל בכדי לא לפגוע בבעלי הקרקע. שלושת המתחמים מאוזנים בצורה מדויקת על בסיס צפיפות יחידות הדיור ובכך מתווים את הדרך לעקרונות השמאות שיגיעו עם טבלאות האיזון.  תכנית הבינוי של כל הפרויקט מתווה 3 אזורי תכנון עיקריים: אזור תכנון מערבי שכולל בנייה רוויה  למגורים עד 30 קומות.  אזור תכנון צפוני הכולל משרדים  ותעסוקה עד  40 קומות   ובמרכז התכנית מתוכנן להיבנות פארק לשירות המטרופולין בגודל של  כ 300  דונם. בכל אחת מרצועות התכנון מתכוננת לקום קריית חינוך גדולה.

בחלקה הדרומי של התכנית בתחום שיפוט העיר תל אביב מתוכננת שכונת מגורים בצפיפות גבוהה ובניה רוויה. 

לאחר אישור התכניות המפורטות ניתן יהיה לקבל היתרים לבניה ולהתחיל את הבניה בפרויקט גלילות. פרויקט גלילות נמצא בימים אלו אחרי התנגדויות ולפני מתן תוקף וההערכה היא שתחול עליית מחירים באזור, אם  יש זמן נכון לקנות קרקע באזור הזה אז עכשיו זה הזמן הטוב ביותר לעשות זאת.


השאר תגובה